I když už opět učíme naživo, z důvodu velkého zájmu ponecháváme online výuku našich skupinových a individuálních online lekcí malování a kreslení. Pro účast na lekci je nutné mít nainstalovaný skype, připravený prostor k malování a základní výtvarné potřeby (ve stylu ,,co dům dá” :). V lekcích se budeme učit, ale hlavně se budeme bavit! Naučíme se vnímat barvy, porozumět podstatě perspektivy, hře světla a stínů či správné kompozici. V malbě se budeme inspirovat různými uměleckými směry a naučíme se nakreslit autoportrét.

  • skupinové skype lekce pro děti od 6 let – 1 x týdně, cena 1 lekce 190 Kč/90 min (5 lekcí 850 Kč)
  • skupinové skype  lekce pro dospělé – 1 x týdně, cena 1 lekce 290 Kč/90 min (5 lekcí 1.350 Kč)
  • individuální skype lekce pro děti i dospělé – 1 x týdně, cena 1 lekce 450 Kč/90 min (mohou se účastnit 2 děti z rodiny)
  • e-mailové lekce  – 1 x týdně dostanete na e-mail zpracované zadání lekce s vysvětlením tématu a použité techniky malování. Během týdne je možné využít 1 e-mailové konzultace, při které nám rozpracovaný či dokončený obrázek zašlete na e-mail a my Vám zašleme komentář a rady, cena 1 lekce 150 Kč.

Individuální lekce probíhají ve dnech a časech dle domluvy a další termíny skupinových lekcí jsou každé úterý 16:00 – 17:30.

Příklady témat našich online lekcí:

Barvy a umělecký směr FAUVISMUS
V lekci si budeme si povídat o barevném spektru, skladbě barev a vyzkoušíme si míchání různých barevných odstínů. Naučíme se vnímat barvy a zjistíme, jak na nás působí. Představíme si základní znaky Fauvismu, ukážeme si obrázky významných umělců a namalujeme obraz v tomto malířském stylu.

Kresba ZÁTIŠÍ (jablko, kniha a kus látky)
V lekci budeme kreslit zátiší, které se skládá z jablka, knihy a kousku látky. Naučíme se správnou kompozici, základní principy stínování a hry světla a stínu. Vysvětlíme si na jednoduchých příkladech pravidla správného využití perspektivy a naučíme se kreslit tak, abychom nemuseli používat gumu. 🙂

TOTEM a zvířecí říše
V lekci se zaměříme na symbol totemu a jeho význam. Budeme si povídat o zvířatech a rostlinách, které jsou na totemech často zobrazovány a přírodních barvách, které si i dnes můžeme vyrobit z přírodních materiálů a které naši dávní předci při tvorbě totemů využívali. Ukážeme si, kde se do dnešní domy totemy vyskytují a samozřejmě si také totem namalujeme.

Pro přihlášení do online kurzu nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře (odkaz níže) nebo na e-mailu: barevnemalovani@seznam.cz

Moc se na Vás těšíme za obrazovkami!
Tým ateliéru Barevné malování