Letní příměstské plenéry

smysluplné prázdniny pro vaše děti

Nabitý program plný barev, zábavy a legrace! Malujeme v krásných prostorách ateliéru i v přírodě. Učíme se základní i pokročilé techniky malby a kresby, hrajeme hry, soutěžíme a také sportujeme. Na konci tábora nás čeká dobrodružná bojovka s odměnou!

Malujeme totemy, dinosaury, zátiší, mandaly, komiks, podmořský svět…Povídáme si o pravěkých zvířatech, vesmíru, známých malířích…Insipirujeme se malířskými směry jako je Surrealismus, Impresionismus a Pop Art. Malujeme a kreslíme zkrátka vše, co nás zajímá! Naše tábory jsou tak trochu i přírodopis, dějepis, zeměpis a možná i hodiny zpěvu:)

Ve výuce využíváme arteterapeutické postupy!

 

Letní příměstské tábory rozdělujeme na:

individuální plenéry pro jednotlivce či spřátelené malé skupinky dětí

skupinové plenéry pro všechny děti

INDIVIDUÁLNÍ LETNÍ PLENÉRY

Individuální příměstské plenéry jsou připraveny jako kurzy pro jednotlivce či menší skupinky dětí. Naše plenéry běžně připravujeme pro více sourozenců, spřátelené skupinky dětí, studentky připravující se na talentové zkoušky atd. Letní program také tvoříme pro rodiče s dětmi, takže můžete společně strávit smysluplný čas při malování a kreslení. Individuální plenéry jsou šité na míru, jelikož se zcela přizpůsobí Vašim zájmům, potřebám, tempu a vybraným tématům. Vzhledem k tomu, že veškerý čas lektora je věnovaný pouze jednomu účastníkovi či malé skupince, jedná se o hravou formu intenzivní výuky s velmi rychlým pokrokem ve výtvarných technikách a znalostech výtvarného umění.

délka individuálního plenéru   týden všední dny
celodenní program   9:00 – 16:00
půldenní program     9:00 – 12:00 či 13:00 – 16:00
termíny     červec – srpen dle domluvy
strava     v ceně odpolední svačina (ovoce), obědy dle domluvy
pomůcky     veškeré pomůcky v ceně (kvalitní malířské a kreslířské potřeby, papíry vyšší gramáže, grafické materiály, pomůcky pro tvorbu v plenéru, doplňkové pomůcky k figurální kresbě a další)
věkové omezení     3 – 18 let

KDE? VARIANTY

formou domácí výuky

ateliér Velké Přílepy

ateliér Praha Davona a park Stromovka

SKUPINOVÉ LETNÍ PLENÉRY

Naše skupinové příměstské plenéry jsou připraveny pro všechny děti od 5 let, které chtějí tvořit napůl v inspirativním prostředí výtvarných prostor v Praze a napůl v přírodě. Ve skupinových plenérech chceme také zachovat naší vizi individuálního přístupu, jelikož víme, že pokroky  v malování a kreslení se nejlépe dělají v malých skupinkách, proto je počet účastníků skupinových plenérů omezen na 6 dětí. Zároveň chceme pro Vaše děti vytvořit bezpečné prostředí bez hromadných aktivit. Náš program může navštěvovat úplný začátečník i pokročilý malíř. Vzhledem k individuálnímu zaměření kurzů s nízkým počtem účastníků se můžeme věnovat pečlivě každému účastníkovi kurzu a efektivně zlepšovat jeho malířské a kreslířské znalosti a schopnosti.

délka skupinového plenéru   týden všední dny
celodenní program   10:00 – 16:00 (po domluvě od 9:00)
strava     v ceně obědy, pitný režim a odpolední svačina (ovoce)
pomůcky     veškeré pomůcky v ceně (kvalitní malířské a kreslířské potřeby, papíry vyšší gramáže, grafické materiály, pomůcky pro tvorbu v plenéru, doplňkové pomůcky k figurální kresbě a další)
věkové omezení   5-9 let a 10-15 let

KDE? 

ateliér Praha Davona a park Stromovka, návštěva Galerie v Praze

ceník individuální plenéry

poskytujeme slevy pro naše zákazníky a členy rodiny
3 děti v plenéru 3.950 Kč/ týden osoba půlden

7900 Kč/ týden osoba celý den

2 děti v plenéru 4.950 Kč/ týden osoba půlden

9.900 Kč/ týden osoba celý den

1 dítě v plenéru 6.950 Kč/ týden půlden

13.900 Kč/ týden celý den

ceník skupinové plenéry

poskytujeme slevy pro naše zákazníky a členy rodiny
5-8 let 3.900 Kč/ týden
 9-12 let 3.900 Kč/ týden
13-15 let 3.900 Kč/ týden

Naučíme se používat:

 • tužku
 • uhel
 • rudku
 • pastelky
 • fixy
 • tuš
 • akryl
 • akvarel
 • temperu
 • suchý pastel
 • mastný pastel
 • grafický štetec

Naučíme se malovat:

 • zátiší
 • portrét
 • figurální kresbu
 • krajinomalbu
 • autoportrét
 • komiks
 • koláž
 • kresbu dle textu
 • kresbu architektury
 • abstrakci
 • fantazijní malbu
 • znázornění pohybu

Naučíme se chápat:

 • Surrealismus
 • Kubismus
 • Fauvismus
 • Dadaismus
 • Pointilismus
 • Impresionismus
 • Realismus
 • Symbolismus
 • Manýrismus
 • Land art
 • Klasicismus
 • Pop art

Chceme, aby v našem programu bylo hodně dětského smíchu a radosti, proto máme připravený velkolepý program plný krásných zážitků pod vedením našich nejoblíbenějších lektorů. Hodně času trávíme pod širým nebem a užíváme si prázdnin! I když je tábor zaměřený na malování a kreslení, tak nebudeme jen sedět! Čeká nás spousta her, soutěží a dobrodružných aktivit. Náš letní program lze pojmout jako přípravu na výtvarné školy pro budoucí umělce. 

Naučíme se základy komiksové grafiky, vyzkoušíme si malbu vlastní knižní ilustrace, budeme mít lekci relaxační techniky suchého pastelu, naučíme se experimentální výtvarné techniky a mnoho dalšího!

Chceme naučit děti dívat se kolem sebe a umět zachytit přírodu, předměty, lidi či zvířata kolem nás. Rozvíjíme také dětskou fantazii a témata dětem blízká. Chceme také v dětech podporovat tvořivost a schopnost sebeprojevení, proto jsou do lekcí zařazena také témata, která rozvíjejí jejich abstraktní myšlení a umožní dětem získat více výtvarných poznatků a především hlubších prožitků ze sebe samých. Ve výuce využíváme principy Montessori výuky a arteterapeutické postupy.

V našem letním programu se také děti dozvědí mnoho zajímavostí z dějin umění formou zábavné výuky. Učíme děti vnímat barvy, porozumět podstatě perspektivy, hře světla a stínů či správné kompozici. Děti jsou velmi individuální osobnosti, proto připravujeme témata dle potřeb každého dítěte s přihlédnutím k věku, předešlým malířským zkušenostem, a bereme na vědomí hlavně to, co dítě opravdu chce tvořit a jaká je jeho cesta ve výtvarném umění. Věříme, že každé dítě je umělecká bytost, která jen musí mít možnost získat prostor a projevit se.

 

Příklad denního programu

9:00 – 10:30 Barvy a jejich význam v uměleckém směru POP ART
V lekci si budeme si povídat o barevném spektru, skladbě barev a vyzkoušíme si míchání různých barevných odstínů. Naučíme se vnímat barvy a zjistíme, jak na nás působí. Vyzkoušíme si techniku temperové malby ve stylu uměleckého směru POP ART a ukážeme si obrazy umělců, kteří v tomto směru tvořili.
10:30 – 12:00 Tajemství jeskynních maleb
V lekci se naučíme základy použití suchého pastelu a představíme si paleolitické umění – tedy jeskynní malby, které nás dodnes nepřestávají udivovat svými estetickými prvky. Budeme si povídat o významu jeskynních maleb, jejich rituální podstatě a dalších zajímavostech. Také si ukážeme nejznámější jeskynní malby světa a jejich naleziště a samozřejmě si i jeskynní malbu namalujeme.
12:00 – 13:00 pauza na oběd
13:00 – 14:30 Malování v plenéru – Zachycení přírodních motivů
Odpoledne strávíme na čerstvém vzduchu s tou nejlepší inspirací k malování – přírodou. Naučíme se dívat kolem sebe, vnímat všechny barvy, pocity a vůně a zachytit přírodu v jejím aktuálním kouzlu. Naučíme se základy akvarelu a ztvárníme jemnou malbou detail květin.
14:30 – 16:00 Malování v plenéru – Experimentální tvorba v přírodě
Odpočineme si chvíli od reálné malby a kresby a necháme volný prostor naší fantazii a abstraktnímu uvažování. Zbystříme si všechny smysly a budeme využívat experimentální postupy při kreslení stromů s pomocí fixů. Budeme také hrát sportovní hry a soutěžit!

PRO INFORMACE O TERMÍNECH A VOLNÝCH MÍSTECH NÁM PROSÍM NAPIŠTE E-MAIL.

Lektoři našich malířských plenérů

Nela Kuhnová

Nela je úspěšnou umělkyní, grafičkou, produktovou designerkou a naší velmi oblíbenou lektorkou kurzů malby a kresby pro děti i dospělé. Nela má za sebou mnoho úspěšných grafických a designérských projektů v České republice i zahraničí a svým milým přístupem a nadšením dokáže nadchnout a strhnout k umění snad úplně každého. Nela má také široké znalosti dějin umění a dokáže velmi poutavě vyprávět. Proto je také velmi vyhledávanou lektorkou v přípravě na přijímací zkoušky uměleckých škol.

Zuzana Hájek Holá

Zuzka je naší velmi ceněnou lektorkou kurzů malby a kresby pro děti i dospělé a kurzů arteterapie a sebepoznání. Zuzka je arteterapeutka a vystudovaná architektka s obrovským uměleckým nadáním. Má za sebou architektonické stáže v Německu a Švýcarsku a může vyučovat také v angličtině, němčině či italštině. Její nadšení a pozitivní přístup je velmi nakažlivý, takže všichni odcházejí z jejích lekcí nabití optimismem a chutí do života. Zuzka je také všestranně nadanou umělkyní a velmi inspirativní osobností. Dokáže také účinně připravit studenty na přijímací zkoušky uměleckých škol a její arteterapeutické obrazy jsou až legendární!

Bc. Lucie Marhanová

Lucie je úžasná malířka, arteterapeutka a lektorka našich kurzů malby a kresby pro děti a kurzů arteterapie a sebepoznání. Její velikou vášní je psychologie, takže jsme moc rádi, že máme Lucii v našem týmu, jelikož jde při malování s dětmi velmi do hloubky a zaměřuje se na psychologické aspekty výtvarné tvorby. Lucie má velmi laskavou povahu a skvělé někdy až neuvěřitelné nápady na tvoření s dětmi, takže její lekce jsou veselé, hravé a velmi kreativní a tak jí děti doslova milují!